Wrzesień 2020

27. 03. 2014 r. w NOK-u odbył się doroczny recytatorski Konkurs Poezji Miłosnej, w którym wzięli udział uczniowie naszej szkoły. Uroczystość była realizacją uczniowskiego projektu edukacyjnego „Jak zorganizować i przeprowadzić Konkurs Poezji Miłosnej”.

Projekt realizowali uczniowie klasy IIc pod opieką Jolanty Włodarczak. Uczestnicy konkursu w zdecydowanej większości wybierali repertuar klasyczny: Adama Asnyka, Adama Mickiewicza, choć były też utwory współczesnych twórców. Wszyscy byli świetnie przygotowani i przedstawili ciekawe interpretacje wierszy.

Pierwsze miejsce jury przyznało Kamilowi Walczakowi – III d, II miejsceAni Boch III c, a III miejsce Julii Kosikowskiej III d.

Publiczność przyznała też swoja nagrodę w plebiscycie, zdobył ją Karol Malczewski.

Serdeczne gratulacje dla zwycięzców!

Jak w każdym konkursie tak i w tym swoje talenty artystyczne przedstawili inni uczniowie. Oglądaliśmy więc występy zespołu muzycznego FERMATA, zespołu tanecznego, występy solistów – Martyny Wołczyńskiej na skrzypcach oraz Kuby Furmańskiego na gitarze elektrycznej. Słodkie nagrody dla uczestników konkursu ufundowała Rada Rodziców przy Gimnazjum nr 2, a nagrodę publiczności – Samorząd Uczniowski.

Serdecznie dziękuję Pani Marzenie Trosce i Panu Marcinowi Mysiorkowi za przygotowanie uczniów do występów artystycznych oraz Kasi Bajgier za pomoc realizatorską.

oprac: Jolanta Włodarczak

1,131 total views,  1 views today