REALIZUJEMY PROJEKT „MATEMATYKA-WSTĘP DO KARIERY WYNALAZCY”

Matematyka – wstęp do kariery wynalazcy – to projekt edukacyjny skierowany do szkół, a przygotowany i koordynowany przez Wydział Matematyki i Nauk Informacyjnych Politechniki Warszawskiej.

Projekt oparty jest na koncepcji pracy w systemie tzw. zeszyt. online. Czym jest ów zeszyt.online? To oparty na sztucznej inteligencji system wspierający naukę matematyki. Do użytkowania platformy wystarczy przeglądarka internetowa. Po zalogowaniu uczeń dostaje zadania, których zakres i poziom trudności na bieżąco dostosowują się do aktualnych umiejętności oraz skuteczności w rozwiązywaniu.

Jako nauczyciel matematyki wraz  z klasą IVA uczestniczę w realizacji tego projektu (mamy za sobą pierwszy etap, przed nami kolejne). Praca na platformie w systemie zeszyt.online umożliwia uczniom rozwiązywanie ciekawych zadań utrwalających przyswojoną partię materiału, co stanowi cenną pomoc w nauce matematyki.

Zdzisława Filipczak

Nauczyciel Matematyki