Wrzesień 2020

Rapowanie i śpiewanie po angielsku w szkole?!

Tak, to możliwe. W Szkole Podstawowej Nr 2 w Namysłowie odbył się po raz pierwszy konkurs “Rapuj, śpiewaj po angielsku” z inicjatywy pani Izabeli Szymszon i Magdaleny Gawlak. Konkurs dedykowany był uczniom klas I-III i klas IV-VI. Uczniowie mogli dokonać wyboru kategorii: rap czy piosenka. Zgłosiło się niewielu chętnych, ale poziom i tak był wyrównany.
W kategorii klas I-III zwyciężyła Lenka Woźniak (IIA) nastrojową balladą “It’s a beautiful day”, a w kategorii klas IV-VI nagrodę za I miejsce wyśpiewała Olga Mikołajczyk z SP Nr 3, która brawurowo wykonała piosenkę Adele. Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy odwagi i talentów.
Konkurs poprowadzili Maciej Sarnicki i Gracjan Walkowicz z klasy IIID. Dodatkową atrakcją dla uczestników były warsztaty beatboxu prowadzone przez Jakuba Wilczyńskiego; warsztaty gry na bębnie afrykańskim prowadzone przez Janę Jaceniuk oraz warsztaty zumby, za które odpowiadała Alicja Walczak.
Obchody Dnia Dziecka wypadły u nas śpiewająco i na tańcząco!