Rajd Pierwszaka 2015

W piękny ciepły, ale nie upalny dzień 18 września odbył się po raz kolejny coroczny Rajd Pierwszaka. W leśnej wędrówce uczestniczyli uczniowie nowo utworzonych klas pierwszych wraz ze swoimi wychowawcami. Uczniowie podczas przemarszu wykonywali liczne ćwiczenia sprawnościowe i rozwiązywali twórcze zadania. W trakcie przemarszu uczniowie mieli niepowtarzalną okazję do integracji zespołów i poznania siebie nawzajem. Wszyscy mogli liczyć na wsparcie i pomoc wychowawcy w trudach wędrówki i rajdowych wyzwaniach. Nagrodą dla opiekuna stał się powstały na jednym z punktów szkic portretowy. Organizatorzy widzieli powstałe dzieła i uznali, że możliwe było odnalezienie podobieństwa do oryginału. W trakcie rajdu sprawdzana była sprawność fizyczna na drążku oraz w rzutach szyszką. Uczniowie wykazali się swoją wiedzą filmową i muzyczną. Ponadto uczestniczyli w quizie wielotematycznym.  Wesoła wędrówka zakończyła się na „polanie”, gdzie po trudach rywalizacji każdy uczeń mógł posilić się pieczoną kiełbaską z ogniska i uzupełnić płyny owocowym soczkiem. Na potwierdzenie przynależności do szkolnego grona naszego Gimnazjum uczniowie złożyli zobowiązanie ujęte w Kontrakcie Gimnazjalisty. Kontrakt został podpisany przez przewodniczących klas w obecności wszystkich uczniów klas pierwszych. Gratulujemy uczestnikom zabawy i dziękujemy organizatorom rajdu.

1,001 total views,  1 views today