Rajd Pierwszaka 2014

Po raz kolejny odbył się nasz jesienny Rajd Pierwszaka. W tym roku uczestniczyły w nim cztery nowe zespoły uczniowskie wraz ze swoimi wychowawcami. W piątek 19.09.2014 r. uczniowie rozpoczęli dzień pierwszą lekcją, a już od godziny 9:00 wędrowali leśnymi traktami.

Pogoda pięknie dopisała. Poranne słońce i świeże powietrze sprzyjały wesołym i twórczym rozrywkom. Jednak leśny przemarsz wiązał się z licznymi zadaniami do wykonania. Te zaś wymagały współpracy wszystkich członków klasy. Pozwoliło to poznać także talenty i zainteresowania uczniów. Na trasie przemarszu rozwiązywano zagadki, żonglowano piłką i kierowano taczką. Po trudach wędrówki przyszedł czas na posiłek i błogie lenistwo. Z ochotą wszyscy zabrali się za pieczenie kiełbasek i kartonikowe soczki. Potem chwila leżenia na łące i rozpoczęły się zmagania w rywalizacji „prawie sportowej”: bieg w workach, ściskanie baloników, pchanie jajka, tor z przeszkodami, czy w końcu przenoszenie „rannych”. Na zakończenie tej plenerowej imprezy przyszedł czas na bardziej poważne sprawy i zawarcie wspólnego kontraktu wszystkich uczniów nowych klas pierwszych. Świadkami tego ważnego wydarzenia byli trzecioklasiści i Dyrektor Gimnazjum. Uczniowie zobowiązali się do dbania o wspólne dobro szkoły, przestrzegania regulaminów i wzorowej postawy w nauce i pracy. Wszyscy złożyli swoje podpisy na zacnym dokumencie. Rajd został zakończony, a kolejny dopiero za rok. Wspaniałe wspomnienia towarzyszyć będą jego uczestnikom przez wiele dni, a pamiątkowe zdjęcia pokazywać to co się wydarzyło.

oprac: Piotr Leszczyński

1,100 total views,  1 views today