Rajd Pierwszaka 2016

Już po raz kolejny, jak co roku, odbył się Rajd Pierwszaka. Wzięli w nim udział uczniowie klas pierwszych nowego rocznika. Wraz z wychowawcami odbyli integracyjną wędrówkę leśnymi ścieżkami rozwiązując liczne zadania. Na punktach kontrolnych ich starsi koledzy przygotowali ciekawe problemy i rozgrywki. Wspólna leśna wyprawa pokazała, kto i jak potrafi się zaangażować w działania klasy i jest chętny, i “łebski”. Napotkane trudności stanowiły nie lada wyzwanie dla uczestników zabawy. Po trudach długiej trasy przyszedł czas na ciepły posiłek. Mimo wielkiego upału wszyscy chętnie usiedli z kijami przy ognisku, by usmażyć pachnącą kiełbaskę. Potem przyszedł czas na rywalizację zespołową. Drużyny klasowe ustawiły się na słonecznej polanie i rozpoczęły zmagania “sportowe”. Liczne biegi z przeszkodami i rekwizytami dostarczyły wiele zabawy, śmiechu i emocji. Gwar i energetyczny doping wzmacniał w uczestnikach chęć zwycięstwa. Zawody odbyły się na wysokim poziomie. Nie miały znaczenia liczne potknięcia, czy utrata rekwizytów, liczyła się zabawa. Po kilku konkurencjach pan Dyrektor ogłosił zakończenie zmagań i uznał, że zespoły klasowe są w pełni gotowe by złożyć zobowiązanie wspólnej współpracy dla dobra naszej szkoły. W imieniu wszystkich uczniów klas pierwszych przewodniczący klas odczytali i podpisali szkolny Kontrakt. Pamiątkowy dokument zawiśnie w szkolnych izbach, a po rajdzie pozostaną niezapomniane wesołe wspomnienia, bo to przecież ostatni gimnazjalny Rajd Pierwszaka.

Piotr Leszczyński
Zapraszamy do galerii zdjęć.