Grudzień 2020
W środku tygodnia – a tym samym na półmetku akcji Cała Polska Czyta Dzieciom – uczniowie klas pierwszych odbyli dzisiaj wyjątkową lekcję wychowania fizycznego poprowadzoną przez wicemistrzynię Polski w zapasach – Aleksandrę Witoś. Na hali “Orzeł” dzieci na własnej skórze doświadczyły “zapaśniczej” rozgrzewki, usłyszały od Oli wiele ciekawostek na temat sportu i dzielenia obowiązków między treningami a szkołą.

W ramach Tygodnia Czytania, zainicjowanego i prowadzonego przez panią bibliotekarz – Magdalenę Gawlak, ważnym elementem jest również czytanie. W nagrodę za wykonanie trudnej rozgrzewki zapaśników, dzieci usłyszały wiersz Jana Brzechwy pt. “Leń” w wykonaniu Oli i pani Magdy. Na szczęście u nas w szkole leni wśród pierwszaków nie ma, a kto wie, czy nie znajdują się wśród nich przyszli sportowi mistrzowie, np. zapasów. Dzisiejsze spotkanie było bardzo aktywne i bardzo udane. Jutro kolejny przystanek Lokomotywy Czytania.