Przystanek 2 – “Dbajmy o lasy”

Nasza Lokomotywa Czytania dotarła do kolejnego przystanku. Dobrze się domyślacie, dzisiejszym gościem był nadleśniczy – pan Paweł Bak. Celem spotkania w ramach akcji Cała Polska Czyta Dzieciom było przesłanie “dbajmy o lasy” i ich mieszkańców. Pan nadleśniczy opowiedział dzieciom czym zajmuje się nadleśnictwo, na czym polega ochrona lasów i zwierząt w nich żyjących oraz jak my – zwykli mieszkańcy – możemy zadbać o zwierzątka zimą i jak powinniśmy zachować się w lesie np. podczas spaceru czy wycieczki. Ważną częścią spotkania było, oczywiście, czytanie! Wiersze o zwierzętach autorstwa Jana Brzechwy pasowały jak ulał! Nasza mapka Namysłowa ponownie się wzbogaciła, a właściwie “zalesiła”. Dzieci wykonały piękne lasy, w których nie zabrakło zwierząt!.

Niestety, i tym razem lokomotywa czytania musiała odjechać w dalszą drogę, ale… wróci jutro! Kto z niej wysiądzie?