Przyhamuj – życie przed Tobą

22 maja w naszej szkole gościliśmy uczniów i nauczycieli z gimnazjów powiatu namysłowskiego na konferencji podsumowującej Wojewódzki Program Edukacyjny “Przyhamuj – życie przed Tobą”.

Gościem specjalnym konferencji był wicekurator opolski Rafał Rippel, przedstawiciel Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Opolu Dariusz Grabowski. W konferencji wzięli udział również wiceburmistrz Namysłowa Artur Włodarczyk i Naczelnik wydziału oświaty Joanna Leszczyńska. Podczas konferencji goście wygłosili prelekcje tematyczne. Szczególny pokaz przedstawiła aspirant Katarzyna Ulbrych, omawiając liczne wypadki i kolizje w powiecie namysłowskim dotyczące rowerzystów i motorowerzystów. Po kilku wykładach i prezentacjach odbył się konkurs wiedzy o bezpieczeństwie ruchu drogowego. Uczestniczące drużyny wypełniały test sprawdzający. Wszyscy uczestnicy potwierdzili dobre przygotowanie do ruchu na drodze. Podczas konferencji odbyły się pokazy zachowania na drodze wraz symulacją postępowania na wypadek znalezienia poszkodowanych nieprzytomnych. W dalszych pokazach uczestniczył zespół ratowniczy straży pożarnej, który przejął poszkodowanych po wezwaniu przez przechodnia. Strażacy poprowadzi również warsztaty udzielania pierwszej pomocy z resuscytacją i zabezpieczeniem poszkodowanego. Udostępnili uczestnikom wóz strażacki i omówili działanie urządzeń będących wyposażeniem samochodu. Pokazy dla uczestników konferencji zakończone zostały symulacją zachowań osób nietrzeźwych i ich reakcjami na drodze. Można było się przekonać o niebezpieczeństwie jazdy z nietrzeźwym kierowcą. Po zakończonych pokazach zostały wręczone drobne upominki dla uczestników konkursu.

1,054 total views,  1 views today