Promocja Naszej Szkoły, czyli Dzień Drzwi Otwartych

Dnia 23 marca 2016 roku w Gimnazjum Nr 2 z Oddziałami Dwujęzycznymi w Namysłowie odbył się Dzień Drzwi Otwartych. Jako pierwszy promował naszą szkołę Pan Dyrektor w asyście uczennic. Przybyli goście oglądali prezentację i wysłuchali ciekawej prelekcji na temat działalności naszego gimnazjum i dlaczego warto nas wybrać. Następnie szóstoklasiści zostali podzieleni na grupy i razem ze swoim przewodnikiem zaczęli zwiedzać klasopracownie i przyglądać się ciekawie przygotowanym lekcjom. Uczestniczyli w pokazie doświadczeń fizycznych, chemicznych i biologicznych. Wśród przedmiotów przyrodniczych furorę zrobiło doświadczenie z ciałem nienewtonowskim oraz obserwowane pod mikroskopem tkanki serca, jelita i nerki. Ciekawe lekcje przygotowali również nauczyciele matematyki, historii i języka niemieckiego. Tu uczniowie mogli wziąć udział w zaproponowanych zabawach i poczęstunkach. Szóstoklasiści uczestniczyli również w zabawie “w chłopka”, czyli nietypowej lekcji języka polskiego oraz poczęstować się tradycyjnym English breakfast na lekcji angielskiego. Promowali się również wolontariusze z Klubu Ośmiu, przygotowując galerię z wieloletniej działalności klubu. Choć przybyli goście mieli tylko kilka minut na “zwiedzanie”, na twarzach widać było zachwyt i zauroczenie naszym gimnazjum. Niewątpliwie pomogła w tym również opieka naszych gimnazjalistów – przewodników, pomoc wolontariuszy i bardzo sprawna organizacja.

1,305 total views,  1 views today

zaproszenie