Projekt jest finansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego przy udziale budżetu państwa, w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki, Priorytet IX Rozwój wykształcenia i kompetencji w regionach, Działania 9.1.2

Projekt jest realizowany przez instytucję szkoleniową OPTIMA s.c. z siedzibą w Opolu, zwaną dalej Organizatorem.

W projekcie bierze udział ogółem 73 uczniów , w tym 43 dziewcząt i 30 chłopców z klas I, II, III. Zajęcia odbywają się w 6 grupach, po 1 godzinie w tygodniu, czyli łącznie tygodniowo odbywa się 6 godzin zajęć.

• W ramach zajęć rozwijających z przedmiotów matematyczno – fizycznych uczniowie pogłębiają swoją wiedzę poprzez uczestnictwo w wykładach na Uniwersytecie Opolskim oraz w zajęciach laboratoryjnych z fizyki i matematyki.
  • Zajęcia językowe polegają na konwersacjach w języku angielskim pod pilnym okiem native speakera.
  • Warsztaty teatralne, to przede wszystkim zajęcia podczas których, uczniowie pracują nad budowaniem pewności siebie, rozbudzaniu swoich ambicji, motywacji do działania przy wykorzystaniu np. dramy czy pantomimy.
  • Podczas warsztatów zawodoznawczych uczą się o swoich mocnych stronach, określają siebie, jako „człowieka sukcesu” czy określają i planują swoją drogę edukacyjno – zawodową w zgodzie ze swoimi zainteresowaniami i predyspozycjami , poznając lokalny rynek pracy.

Projekt trwa od września 2014 roku do czerwca 2015 roku.

ZOBACZ

Regulamin uczestnictwa w projekcie