Projekt socjalny ,,W zdrowym ciele zdrowy duch’’

Uczniowie Gimnazjum Nr 2 z Oddziałami Dwujęzycznymi w Namysłowie – kl.IIa i IIb przystąpili do projektu socjalnego ,,W zdrowym ciele zdrowy duch’’ realizowanym  przez Ośrodek Pomocy Społecznej w Namysłowie.  Głównym celem projektu jest motywowanie uczniów do poszerzenia wiadomości o zdrowiu w ciekawy i oryginalny sposób oraz propagowanie zdrowego stylu życia i pobudzanie świadomości zdrowego żywienia. W ramach projektu uczniowie  uczestniczyli w prelekcji nt. zdrowego odżywiania, którą przeprowadziły panie terapeutki. Istotnym elementem tej akcji profilaktycznej były warsztaty, które przeprowadzone były przez pracownika KPP  w Namysłowie pana Waldemara Stolarza. Uczniowie przystąpili również do konkursu plastycznego ,,Aktywnie po zdrowie”, który daje możliwość uczniom rozwijać, rozbudzać oraz kształtować wyobraźnię plastyczną. W szkolnych eliminacjach wyłoniono 9 prac, które zostały dostarczone do organizatorów. Czekamy na wyniki konkursu i trzymamy kciuki za naszych uczniów.

zaproszenie