Ze względu na sytuację uczeń samodzielnie pobierze arkusze ze strony Centralnej Komisji Egzaminacyjnej i samodzielnie, w domu rozwiąże test, następnie przekaże nauczycielowi do sprawdzenia.

Próbny egzamin ósmoklasisty odbędzie się w następujących terminach :

30 marca br. (poniedziałek), ok. godz. 9:00 – język polski;

31 marca br. (wtorek), ok. godz. 9:00 – matematyka;

1 kwietnia br. (środa), ok. godz. 9:00 – język angielski

Wszystkie materiały, w tym nagrania w formacie mp3 do zadań na rozumienie ze słuchu w arkuszach z języków obcych nowożytnych, zostaną zamieszczone na stronie internetowej Centralnej Komisji Egzaminacyjnej (www.cke.gov.pl) oraz na stronach internetowych okręgowych komisji egzaminacyjnych w następujących terminach:

30 marca br. (poniedziałek), ok. godz. 9:00 – język polski;

31 marca br. (wtorek), ok. godz. 9:00 – matematyka;

1 kwietnia br. (środa), ok. godz. 9:00 – języki obce nowożytne.

Deklaracja ucznia

Uczniowie – po pobraniu materiałów ze strony CKE lub wybranej OKE – rozwiązują zadania w domu w takim czasie, jaki jest przeznaczony na wykonanie zadań na egzaminie, zapisując swoje rozwiązania w ustalonej przez szkołę/nauczyciela formie, np. w pliku w edytorze tekstów; na wydruku korzystając z karty odpowiedzi, która będzie zamieszczona na stronie razem z arkuszem (plik edytowalny, w którym odpowiedzi będzie można zapisać komputerowo albo odręcznie); na zwykłej kartce papieru, numerując kolejno rozwiązywane zadania.

ROZWIĄZANIA uczniowie przesyłają do szkoły mailem na adres sp2namyslow@wodip.opole.pl w formie zdjęć poszczególnych kartek rozwiązań.

Szczegółowe informacje o egzaminie ósmoklasisty dostępne są na stronach internetowych CKE (www.cke.gov.pl) oraz okręgowych komisji egzaminacyjnych.

Uczniowie, ich rodzice oraz nauczyciele mogą z tych stron nieodpłatnie pobrać:

informatory o egzaminie ósmoklasisty z poszczególnych przedmiotów

przykładowe arkusze egzaminacyjne z poszczególnych przedmiotów

arkusze pierwszego próbnego egzaminu ósmoklasisty

arkusze egzaminu ósmoklasisty przeprowadzonego w 2019 r.

osiem zestawów zadań, zawierających wskazówki oraz szczegółowe wyjaśnienia rozwiązań zadań i przykładowe realizacje odpowiedzi w zadaniach otwartych

filmy o egzaminie ósmoklasisty z poszczególnych przedmiotów.