Listopad 2020

ENGLISH IS EASY

Nauczyciele języka angielskiego Gimnazjum nr 2 z Oddziałami Dwujęzycznymi w Namysłowie przeprowadzili Powiatowy Konkurs Języka Angielskiego dla szkół podstawowych. Pomysłodawcą oraz koordynatorem tego konkursu była pani Izabela Szymszon. W konkursie mogli wziąć udział uczniowie szkół podstawowych z terenu powiatu namysłowskiego. Konkurs składał się z dwóch etapów.

Do etapu pierwszego zgłosiło się dziewięć szkół, z Namysłowa: Szkoła Podstawowa nr 3, Szkoła Podstawowa nr 4 i Szkoła Podstawowa nr 5, ponadto Szkoła Podstawowa z Kamiennej, Szkoła Podstawowa z Ligoty Książęcej, Szkoła Podstawowa z Głuszyny oraz Szkoła Podstawowa z Polkowskiego.

Etap pierwszy konkursu przeprowadzony został w macierzystych szkołach, a uczniowie biorący w nim udział musieli rozwiązać test gramatyczno-leksykalny. Ci uczniowie, którzy zdobyli wymaganą liczbę punktów, zakwalifikowali się do etapu drugiego. Ten etap przeprowadzony został dnia 12.12.2014r. w naszym gimnazjum.

Do konkursu zakwalifikowało się 21 uczniów reprezentujących pięć szkół: Szkołę Podstawową nr 3, Szkołę Podstawową nr 4, Szkołę Podstawową nr 5, Szkołę Podstawowa z Kamiennej oraz Szkołę Podstawową z Ligoty Książęcej. Tym razem uczniowie musieli wykazać się umiejętnością mówienia. Zostali oni podzielenia na dwa poziomy.

Poziom I reprezentowali uczniowie klas IV-V, natomiast poziom II – uczniowie klasy VI. Każdy uczeń losował zestaw z pytaniami konkursowymi i odpowiadał na nie w języku angielskim przed komisją konkursową, w skład której wchodziły nauczycielki języka angielskiego z naszego gimnazjum – pani Joanna Koncewicz, pani Marta Konieczna, pani Małgorzata Polczewska oraz pani Izabela Szymszon.

Uczniowie szkół podstawowych wykazali się ogromną wiedzą, komunikatywnością i łatwością wypowiadania się w języku angielskim, dowiedli tym samym, że angielski jest łatwy (ENGLISH IS EASY) i jesteśmy pewne, że bez problemu poradzą oni sobie w przyszłości jako uczniowie gimnazjum. Spośród wszystkich uczestników konkursu najlepszymi okazało się sześcioro uczniów i to oni właśnie otrzymali nagrody rzeczowe oraz zaszczytne miano najlepszych wśród dobrych. A oto oni:

Poziom I (klasy IV-V)

• I miejsce – Patrycja Szopa ze Szkoły Podstawowej nr 3 w Namysłowie
  • II miejsce – Karolina Słomińska ze Szkoły Podstawowej nr 5 w Namysłowie
  • III miejsce – Aleksandra Dorociak ze Szkoły Podstawowej nr 3 w Namysłowie

Poziom II (klasa VI)

• I miejsce – Jonatan Majewski ze Szkoły Podstawowej nr 4 w Namysłowie
  • II miejsce – Katarzyna Wochal ze Szkoły Podstawowej nr 4 w Namysłowie
  • II miejsce – Martyna Trojanowska ze Szkoły Podstawowej nr 4 w Namysłowie

Wszystkim uczestnikom konkursu dziękujemy za udział, a zwycięzcom serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów. Serdeczne podziękowania przekazujemy również na ręce nauczycieli szkół języka angielskiego ze szkół podstawowych za przygotowanie uczniów do konkursu.

oprac: Marta Konieczna

2,073 total views,  1 views today