POMOC ZA JEDEN UŚMIECH

„Gdy uśmiecha się dziecko, uśmiecha się cały świat”

Janusz Korczak

Życzliwość i wsparcie okazywane osobom, które tego potrzebują, daje korzyści wszystkim. Potrzebujący dostają bezinteresowną i wymierną pomoc, zaś ci, którzy jej udzielają – lekcję życia i satysfakcję. Chore dzieci  jak nikt inny zasługują na szczególne zainteresowanie, a błysk w ich oczach i uśmiech na ich buziach jest bezcenny. W poszukiwaniu środków na leczenie chorego rocznego  syna na początku  marca przyszedł do naszej szkoły tata Dawidka – Pan Janusz Woźnik. Po rozmowie z Panem Dyrektorem  postanowiliśmy jako szkoła zorganizować pomoc. Uzyskaliśmy akceptację Ks. Proboszcza Bartosza Barczyszyna, aby na terenie parafii przeprowadzić akcję charytatywną na rzecz Dawidka Wożnika. Wolontariusze z Klubu Ośmiu z wielkim zapałem przystąpili do zorganizowania Kiermaszu Wielkanocnego, który odbył się  w Niedzielę Palmowa tj. 20 marca 2016r. przed kościołem p.w. św. Franciszka z Asyżu i św. Piotra z Alkantary. W godz. 9.00 – 14.00 oraz od 17.00 -19.00  wolontariusze sprzedawali wielkanocne ozdoby. Kolorowe oryginalne pisanki, czy domowe ciasta  – to tylko niektóre “dzieła”, jakie można było kupić w bardzo przystępnych cenach. Pomimo chłodnej i deszczowej pogody nasze stoisko cieszyło się bardzo dużym zainteresowaniem. Mieszkańcy miasta i nie tylko mogli podziwiać i wybierać z pośród dużej ilości wyrobów rękodzielniczych. Bardzo wiele dekoracji  świątecznych wykonali  wolontariusze m.in.  kurczaczki, stroiki świąteczne, unikatowe ozdoby z drewna, zajączki, lukrowane baranki, babeczki do koszyczka wielkanocnego. Były do nabycia dwa obrazy namalowane przez Koło Inwencji Twórczej „Sorbona”, które prowadzi Pani Danuta Okularczyk, kolorowe cekinowe pisanki wykonane przez uczniów na zajęciach z techniki pod opieką Pani Joanny Barszcz, artystyczne karki świąteczne to z kolei prace uczniów przekazane przez Panią Joannę Skorupską nauczycielkę plastyki w naszej szkole. Ponadto nasz kiermasz wzbogacili uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Kamiennej, którzy w ramach konkursu przygotowanego pod opieką Pani Aliny Ciepłej  przekazali ozdoby wykonane różnymi metodami. Po zakończeniu kiermaszu w salce parafialnej komisyjnie dokonaliśmy podliczenia zebranych pieniędzy. Dochód wyniósł 2301 zł 18 gr. Do akcji włączyli się również nauczyciele oraz pracownicy administracyjni naszego gimnazjum, którzy zebrali 330zł. W sumie na leczenie Dawidka Woźnika przekazano kwotę 2631zł 18 gr. Możemy śmiało powiedzieć, że Kiermasz Wielkanocny jest naszą coroczną charytatywną tradycją z roku na rok budzącą, coraz to większe zainteresowanie. Serdecznie podziękowania składamy wszystkim, darczyńcom o wielkim sercu, którzy okazali wielką dobroć i umiejętność dzielenia się z innymi a zwłaszcza z tymi najmniejszymi. Wszystkim, którzy zaangażowali się w przygotowanie kiermaszu, jak również tym – którzy złożyli datki  do puszek oraz  wszystkim, którzy zechcieli nas odwiedzić i zakupić przygotowane rękodzieła.