Listopad 2020

„Gdzieś w każdym z nas, jest dziecka ślad…”
                                                            (Robert Janson)

PÓŁFINAŁY  – „TEATRALIA 2015” ZAKOŃCZONE!

W dniu 15 maja 2015 roku, odbyły się w naszej szkole półfinały „VII Szkolnych Konfrontacji Teatralnych- TEATRALIA 2015” pod hasłem: „ WARTOŚCI DOBRA, PRAWDY I PIĘKNA  W BAJKACH”. Udział w nich wzięły wszystkie klasy, które pod czujnym okiem swoich wychowawców przygotowały się w profesjonalny sposób do prezentacji przed szanownym jury w składzie: Pan Dyrektor Artur Matkowski, Pani Wicedyrektor Zdzisława Filipczak oraz Pani Magdalena Gawlak. Ocenie podlegały: kostiumy, rekwizyty, gra aktorska, dobór repertuaru oraz ogólne wrażenie. Za każde kryterium można było uzyskać maksymalnie 5 punktów, czyli za wszystkie kryteria łącznie 25 punktów.

Oto tytuły bajek, które przygotowały poszczególne klasy:

1. Klasa I a – „Czerwony Kapturek”
  2. Klasa I b – „Królewna Śnieżka i siedmiu Smerfów”
  3. Klasa I c – „Dobro popłaca i podobno wraca – współczesna wersja Kopciuszka”
  4. Klasa I d – „Książe szuka żony”
  5. Klasa II a – „Królewna Śnieżka”
  6. Klasa II b – „Czy to jest bajka o Jasiu i Małgosi?”
  7. Klasa II c – „Bajeczna Ciuchcia”
  8. Klasa II d – „Brzydkie Kaczątko”
  9. Klasa II e – „Królewna Śnieżka i siedmiu Krasnoludków”
  10. Klasa III a – „Atomówki”
  11. Klasa III b – „Czerwony Kapturek”
  12. Klasa III c – „Wróżki”
  13. Klasa III d – „Śpiąca Królewna”

Wszystkie przedstawienia były ciekawe, jednak zawsze trzeba wybrać te najlepsze i dlatego   po burzliwych i owocnych obradach jury postanowiło, że do FINAŁU VII SZKOLNYCH KONFRONTACJI TEATRALNYCH: „TEATRALIA 2015” zakwalifikowały się następujące klasy:

1. Klasa I d – „Książe szuka żony”
  2. Klasa I b – „Królewna Śnieżka i siedmiu Smerfów”
  3. Klasa III c – „Wróżki”
  4. Klasa II d – „Brzydkie Kaczątko”
  5. Klasa III b – „Czerwony Kapturek”

Zwycięzcom GRATULUJEMY , życzymy owocnej pracy i oczywiście wygranej podczas finału, który odbędzie się 21 maja 2015 roku w Namysłowskim Ośrodku Kultury, a przede wszystkim DOBREJ ZABAWY.
Małgorzata Górniak

1,510 total views,  1 views today