“Pojedynek po niemiecku”

Mało brakowało, a reprezentacja naszego gimnazjum nie dojechałaby na konkurs z języka niemieckiego do Pokoju. Po pierwsze – ekipa uszczupliła się o dwójkę mocnych zawodniczek. Po drugie – autobus długo nie przyjeżdżał. Po trzecie – w powietrzu wyczuwało się burze. I wreszcie po czwarte – na horyzoncie pojawiła się konkurencja…W piątek, 3 czerwca 2016, drużyna w składzie: Dominik Szopa z III e i Zuzanna Kania z II d wysiedli w Pokoju wraz z nauczycielem-bibliotekarzem i rozpoczęli poszukiwania Gminnego Ośrodka Kultury, gdzie miał się odbyć konkurs “Deutsch ist mein Hobby”. Udało się! Konkurs zaczął się karkołomnym zadaniem – dyktandem. Następne konkurencje sprawdzały szeroki zakres wiedzy i umiejętności uczestników – od realioznawstwa, przez frazeologizmy, geografię, znajomość baśni braci Grimm, na gramatyce i wiedzy o Pokoju kończąc. Liderzy zmieniali się praktycznie po każdej konkurencji, ponieważ zadania były sprawdzane bezpośrednio po przeprowadzonej rundzie. Po niemalże trzygodzinnym konkursie, który umilały zapachy wypieków – poczęstunków dla zawodników, zostali wyłonieni zwycięzcy. Uczniowie Gimnazjum Nr 2 z Oddziałami Dwujęzycznymi w Namysłowie nie wrócili z pustymi rękoma. Zuzia zajęła II miejsce, Dominikowi przypadło miejsce IV. Jak uczniowie ocenili konkurs? Jako ciekawy, trudny, sprawdzający spory zakres wiedzy. Chętnie wezmą udział w przyszły, roku!

zaproszenie