Wrzesień 2020

W ubiegłym tygodniu Cała Polska czytała dzieciom o zwierzętach. Czytali też dla Was zaproszeni przez Molika goście. Mam nadzieję, że podobały Wam się bajki o kaczej szkole przetrwania Reksia, o oswojeniu wilka przez św. Franciszka, o koniu i lisie i, oczywiście, o dwóch urwisowatych kotkach: Cyrylu i Bazylim. Jeśli do tej pory zastanawialiście się nad wyborem zwierząt, myślę, że Karol, który czytał o dylematach Franklina, i pani Kasia pomogli Wam w podjęciu decyzji. Na koniec mały Ryś Rudek wytłumaczył Wam, że wycinka lasów niesie przykre skutki dla całej planety.
Jeśli codziennie śledziliście classroom biblioteki, mogliście przeczytać ciekawostki o zwierzętach albo wziąć udział w kolejnej edycji zabaw detektywistycznych z Lassem i Mają. Gratuluję przy tej okazji Gabrysi Turek, która jako pierwsza rozwiązała sprawę.
To był pracowity tydzień dla Molika, ale bardzo satysfakcjonujący – Molik bardzo się cieszy, że udało mu się namówić tyle osób do wzięcia udziału w zdalnej wersji Tygodnia Czytania. Teraz chciałby podziękować:
Szanowni lektorzy,
w imieniu dzieci Szkoły Podstawowej Nr 2, dziękuję za piękne bajki, legendy i opowiadania oraz za pouczające rozmowy na temat ekologii, dbania o zwierzęta i za budujące słowa o jedności w przetrwaniu trudnych chwil.
Wasz Molik
(i pani Magda)