“PODRÓŻ ZA JEDEN UŚMIECH”

„Podróż za jeden uśmiech”

Taki tytuł nosił IV Festiwal Literatury Młodzieżowej „Czytanie – lubię to”, który się odbył 25. 03. br. w Dobrzeniu Wielkim. W tym roku konkurs dotyczył powieści Adama Bahdaja „Podróż za jeden uśmiech” i filmowi pod tym samym tytułem. Naszą szkołę reprezentowała dwuosobowa drużyna z klasy Id dwujęzycznej w składzie: Marta Janiszewska i Jagoda Pastucha. Dziewczęta pokonały sześć drużyn, zdobywając tym samym I miejsce. Oprócz konkursu mieliśmy możliwość uczestniczenia w wielu atrakcyjnych imprezach towarzyszących, np. w spotkaniu z młodą pisarką Gają Kołodziej, wicemiss Polski, oglądaliśmy prezentację projektu „Historia ukryta w czekoladzie” oraz podziwialiśmy talent wokalny jednej z uczennic szkoły w Dobrzeniu. Zdobywczynie I miejsca otrzymały bardzo atrakcyjne nagrody. Szczerze gratuluję!

Jolanta Włodarczak

1,327 total views,  1 views today