previous arrow
next arrow
Slider

szkolne-wsparcie-k-km
Listopad 2020
P W Ś C P S N
 1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
30  
Archiwum
rok-szkoly-w-ruchu-logologo_eszkola-mbaner_vulcan_1pajacyk-m2rzecznik-praw-dzieckafb szkołybadzmy_poszukiwaczami_autorytetu szkola_pamieta nprc cała_polska_czyta_dzieciom wychowanie_przez_czytanie madrzy_cyfrowi trzymaj_forme program_dla_szkol szkoła do hymnu

W dniach 25-29 czerwca odbyła się 12 edycja projektu edukacyjnego „Po-Mosty Wrocławia. Lato 2018”, w którym mieliśmy okazję uczestniczyć.

Celem projektu było:

  • Promowanie uczniów najzdolniejszych z terenów Dolnego Śląska.
  • Integracja uczniów o bogatych zainteresowaniach spoza Wrocławia, w szkole, która ma najlepsze doświadczenia w pracy z uczniem zdolnym.
  • Poszerzenie wiedzy i praktycznych umiejętności z zakresu przedmiotów humanistycznych i ścisłych skorelowanych z edukacją regionalną.
  • Kreowanie człowieka świadomego własnego potencjału i odpowiedzialnego za dalszy swój rozwój.
  • Podjęcie szerszej i stałej współpracy ze szkołami Dolnego Śląska w celu promowania nauki w małych ośrodkach regionu.

 Doświadczyliśmy gościnności ze strony liceum i mogliśmy zobaczyć, jak przebiegają tam lekcje. Oprócz tego poznaliśmy historię miasta, obejrzeliśmy cudowna sztukę w Teatrze Narodowym               i fantastyczny pokaz fontann przed Halą Stulecia. W ciągu trwania obozu zostaliśmy podzieleni na dwie grupy: teatralną i medialną. Pierwsza z grup przygotowała spektakl pt „Zemsta”, który wyszedł naprawdę świetnie, druga – krótki fotoreportaż przedstawiający zdjęcia z Po – Mostów.  Czas spędzony we Wrocławiu, był niezapomniany. Poznaliśmy wspaniałych ludzi i dowiedzieliśmy się wielu inspirujących rzeczy. Jeżeli nadarzy się okazja, na pewno weźmiemy udział w edycji zimowej.

Uczniowie z klasy II gimnazjum

 323 total views,  2 views today