„Po – Mosty Wrocławia” edycja – zima 2016

W dniach od 01 do 05 lutego 2016 roku uczennice z klasy IIc wzięły udział w kolejnej edycji projektu edukacyjnego „Po –Mosty Wrocławia”, który organizowany jest przez Zespół Szkół Nr 14 we Wrocławiu.

Cel projektu:

• Promowanie uczniów najzdolniejszych z terenów Dolnego Śląska.
  • Integracja uczniów o szerokich horyzontach spoza Wrocławia, w szkole, która ma najlepsze doświadczenia w pracy z uczniem zdolnym.
  • Poszerzenie wiedzy i praktycznych umiejętności z zakresu w przedmiotów humanistycznych i matematyczno – przyrodniczych skorelowanych z edukacja regionalną.
  • Kreowanie człowieka świadomego własnego potencjału i odpowiedzialnego za dalszy rozwój.
  • Podjęcie szerszej i stałej współpracy ze szkołami Dolnego Śląska w celu promowania nauki w małych ośrodkach regionu.

Temat projektu:

Po-mosty Wrocławia to symboliczny tytuł, który zwraca uwagę na problem porozumiewania się   i możliwości ich przekraczania. Poprzez wdrażanie elementów regionalizmu pragniemy nauczyć dostrzegania granic i problemów trudnych do przejścia w relacji z drugim człowiekiem oraz budowaniu takich więzi, aby integracja środowiskowa, międzypokoleniowa czy europejska nie była tylko sloganem. Tegoroczne główne hasło projektu to Wrocław miasto nauki i kultury. Uczniowie zobaczą Wrocław   i szkołę w której będą gościć jako miejsce przyjazne rozwojowi nauki i kultury. W trakcie trwania projektu uczniowie przygotują przedstawienia na galę kończącą projekt.

Po zakwaterowaniu w internacie LO Nr 14 we Wrocławiu, zapoznałyśmy się z grupą, znalazłyśmy wspólny język i  łatwy kontakt z rówieśnikami. Uczęszczałyśmy na ciekawe zajęcia z biologii, matematyki, chemii, ekonomii, a nawet z języka hiszpańskiego. Oprócz nauki mogłyśmy wykazać się codziennie na zajęciach teatralnych, na których całą grupą rzetelnie pracowałyśmy nad występem, który przedstawialiśmy na gali w ostatni dzień projektu. Poza tym uczestniczyłyśmy w zajęciach sportowych: siłownia, basen, bilard, tenis stołowy, taniec. Nie zabrakło nam czasu na zwiedzanie pięknego Wrocławia- stare miasto, muzea. Byłyśmy w zoo i kinie. Uważamy, że czas spędzony w projekcie „Po- Mosty Wrocławia” był udany i polecamy każdemu wzięcie w nim udziału. Gdybyśmy miały możliwość powrotu – wybrałybyśmy się tam jeszcze raz.”

Uczennice z klasy II c