Pitagorejczycy

Z okazji Światowego Dnia Liczby 13 III 2015r odbył się II Powiatowy Konkurs Matematyczny pod patronatem Starosty Namysłowskiego. Organizatorem konkursu było I Liceum Ogólnokształcące im. J. Iwaszkiewicza w Namysłowie. Uczestnikami konkursu byli uczniowie szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych z terenu Powiatu Namysłowskiego. Celem konkursu było przede wszystkim popularyzowanie matematyki wśród uczniów, rozwijanie w nich zainteresowań matematycznych, podnoszenie poziomu umiejętności stosowania wiedzy matematycznej oraz motywowanie do nauki uczniów matematycznie uzdolnionych.

Naszą szkołę w walce o tytuł Namysłowskiego Pitagorasa 2014/2015 reprezentowało 5 uczniów: Jakub Kubicki, Oskar Legner (kl.III), Maria Wanat, Kacper Barszcz (kl.II), Zuzanna Kania (kl.I). Największy sukces odniosła Zuzanna Kania zajmując II miejsce w kategorii szkół gimnazjalnych, natomiast wśród uczniów klas pierwszych gimnazjum Zuzia była najlepsza, z czego ogromnie się cieszymy. Organizatorzy konkursu zadbali o przyjemną i życzliwą atmosferę. Na każdego ucznia po skończonej pracy czekał słodki poczęstunek. Konkurs był także okazją do spotkania i porozmawiania ze starszymi kolegami, naszymi absolwentami, teraz już uczniami szkół ponadgimnazjalnych, którzy też brali udział w zawodach.

Tego typu wydarzenia dostarczają uczniom satysfakcję z osiąganych sukcesów i motywują ich do dalszej, samodzielnej i systematycznej pracy.

1,039 total views,  2 views today