Piłkarskie zmagania „Dwójki”

Boisko „Orlik” w Pokoju przy Zespole Szkolno-Przedszkolnym  w dniu 08.04.2016 stało się areną  zmagań piłkarskich. W Powiatowym Turnieju Piłki Nożnej wzięły udział drużyny z Gimnazjum z Wilkowa, Publicznego Gimnazjum ze Świerczowa, Zespołu Szkolno- Przedszkolnego  z  Pokoju oraz z  Gimnazjum nr 2 z Oddziałami  Dwujęzycznymi z Namysłowa. Pierwszy gwizdek  sędziowski  rozpoczął rywalizację drużyn z Pokoju i Wilkowa, wynik spotkania 3:1 dla Pokoju. Drugi mecz, Namysłów kontra Świerczów, zakończył się wynikiem 5:2 dla naszych gimnazjalistów. Kolejne spotkania zawodników  naszego Gimnazjum to:  4:1 w meczu z Wilkowem oraz 2:2 w meczu z Pokojem.

Dwa zwycięstwa oraz remis dały naszym  chłopakom I miejsce i awans  do półfinału województwa opolskiego.

Kilka dni później, 12.04.2016, zostały rozegrane półfinały  województwa opolskiego. Odbyły się w Brzegu z udziałem drużyny z Namysłowa, Brzegu, Prudnika i Korfantowa. Wysoki poziom wyszkolenia i mocna sportowa rywalizacja towarzyszyły od początku tym rozgrywkom. Pierwszy mecz, Brzeg kontra Prudnik, stał pod znakiem celnych strzałów gwiazdorskiego dryblingu. Drużyna z Brzegu rozgromiła rywali. Kolejne spotkanie rozegrali uczniowie z Gimnazjum nr 2 z Namysłowa oraz uczniowie z Korfantowa. W pierwszej połowie nasi piłkarze grali świetnie, strzelając trzy bramki.  Jednak przeciwnicy nie pozostawali w tyle i w rezultacie doprowadzili do remisu. Mecz zakończył się wynikiem 3:3. Mecz o miejsce I rozegrały drużyny z Namysłowa i Brzegu. W tym spotkaniu brzescy piłkarze okazali się mocniejsi  i wygrali z chłopakami z Dwójki.

Drużyna z naszego gimnazjum zdobyła  III miejsce  w półfinałach Opolszczyzny.

Skład drużyny:  Bartosz Sikora, Dominik Adrian, Miłosz Golonka, Przemysław Wołczański, Jakub Czuczwara, Szymon Duda, Bartłomiej Furmański,  Wiktor Gibulski, Dominik Szopa, Jakub Wierzbicki, Mateusz Golonka. Opiekunem drużyny był pan Sebastian Konieczny.

1,302 total views,  1 views today