Listopad 2020

Pierwszy Dzień Wiosny w naszej szkole przywitaliśmy pod hasłem „Żyj smacznie i zdrowo”. Po spotkaniu z wychowawcami i przygotowaniu plakatów z hasłami promującymi zdrowe odżywianie ruszyliśmy śpiewająco po okolicy, aby pokazać, że nasza młodzież praktykuje zdrowy styl życia.

Po powrocie realizowaliśmy tematy profilaktyczne w dwóch blokach tematycznych:

– wpływ używek na nasze zdrowie

– żyj smacznie i zdrowo.

Wraz z wychowawcami oglądaliśmy filmy profilaktyczne, robiliśmy plakaty oraz własnoręcznie przygotowywaliśmy smaczne i zdrowe śniadania, które mogliśmy degustować, co uprzyjemniło wspólne obchody Pierwszego Dnia Wiosny. Dzień był pełny radosnych wrażeń, ale najważniejsza była nauka płynąca ze wspólnych dyskusji dotyczących naszego zdrowia. Połączenie Dnia Wiosny z profilaktyką i degustacją smacznych potraw było strzałem w dziesiątkę!