PIERWSZY DZIEŃ WIOSNY

Żyj smacznie i zdrowo

Kolejny raz w naszej szkole organizowaliśmy wielkie przedsięwzięcie. Pierwszego dnia wiosny ruszyliśmy z promocją zdrowego odżywiania i wiosennego wzbogacania organizmu. Pod hasłem „Żyj smacznie i zdrowo” we wszystkich klasach odbyły się prelekcje i zabawy z pokazami dotyczące zasad zdrowego odżywiania i potrzeb organizmu. Uczniowie przygotowali pełne wiedzy ścienne gazetki, plakaty i krzyżówki. Oplakatowaliśmy szkolne ogrodzenie, by przechodnie mogli wraz z nami uczestniczyć w tym projekcie edukacyjnym i zatrzymać się na chwilę nad promocją zdrowia. Po tej teoretycznej części zajęć został w szkole przeprowadzony powszechny test wiedzy o żywieniu, a klasowi mistrzowie przystąpili do finału szkolnego odpowiadając na kolejną serię pytań sprawdzających. Podstawy teoretyczne zwieńczone zostały pracami kulinarnymi. Surówki, sałatki i soki ze świeżych warzyw i owoców zagościły na szkolnych stołach. Uczniowie wykonali wiele potraw pełnych witamin, energii i smaku.

Jak przystało na szkołę dwujęzyczną przygotowany był również stragan ogrodowy z warzywami i owocami opisanymi w języku niemieckim i angielskim. Można było na straganie zobaczyć szeroką gamę produktów, nawet tych rzadko goszczących na naszych stołach i do tego poznać ich obce nazewnictwo.

Organizowane wydarzenie było okazją do promocji zdrowia wśród uczniów i pracowników szkoły. Na korytarzu szkolnym powstał punkt kontroli zdrowia. Wszyscy chętni mogli się zważyć i zmierzyć, a następnie obliczyć sobie wskaźnik BMI i dokonać pomiaru ciśnienia. Promocja zdrowia wyszła również poza mury szkoły, gdzie zespoły uczniowskie z małymi owocowo – warzywnymi przekąskami przeszli ulicami miasta wypytując mieszkańców o zdrowe odżywianie i zachęcając do spożywania świeżych warzyw i owoców.

W trakcie realizacji wiosennego wydarzenia realizowaliśmy projekt i korzystaliśmy z materiałów promocyjnych Firmy „Winiary” oraz sponsorowanych warzyw i owoców przez Sklep „Kaufland”.

1,117 total views,  1 views today