Wolnymi krokami zbliża się koniec semestru, więc każdy się stara, aby oceny na półrocze były zadowalające. Masz szansę jeszcze w grudniu bądź styczniu podreperować swoją sytuację z języka polskiego. Za krótką acz treściwą pracę napisaną zgodnie z określonymi kryteriami otrzymasz ocenę bardzo dobrą, w skrócie piątkę (5). Co trzeba napisać? Recenzję książki, która znajduje się w szkolnej bibliotece. Jeśli wypożyczyłeś powieść, opowiadanie, książkę popularno-naukową, lekturę w języku angielskim napisz w domu jej recenzję samodzielnie. Wszelkie “kopiuj-wklej” nie wchodzi w rachubę! Posłuż się kryteriami, które znajdziesz poniżej. I pamiętaj – recenzja to nie streszczenie ani krytykanctwo. To jak najbardziej Twoja opinia o książce, która jest godna polecenia. Recenzje zostaną opublikowane na blogu szkolnej biblioteki. Powodzenia!

KRYTERIA NA PIĄTKĘ z polskiego