Pełna miska dla schroniska

Akcja „pełna miska dla schroniska”

Klub Ośmiu od marca do końca maja prowadził w szkole akcję „Pełna miska dla schroniska”. Celem akcji była zbiórka karmy dla bezdomnych psów i kotów ze schroniska w Opolu.

Przygotowanie rozpoczęliśmy już w walentynki, w tym dniu wolontariusze rozprowadzali w szkole walentynkowe serduszka „Podaj łapkę” ze słodkim batonikiem w cenie 1 zł. Kupując serduszko uczniowie mieli okazję nakarmić zwierzęta, a jednocześnie uprzyjemnić sobie pobyt w szkole słodkim batonikiem. Zebrane pieniądze ( 61 zł) zostały przeznaczone na zakup suchej karmy (25kg w cenie 72zł. 97gr.). Do akcji włączyli się uczniowie, jak również nauczyciele. W sumie zebrano ponad 100. kg karmy tj. puszki, saszetki, karma sucha; jak również rzeczy takie jak koce, ręczniki, smycze.

Dnia 23.06.2014r wolontariusze wraz z opiekunem Elżbietą Wodzianą wynajętym busem udali się do Miejskiego Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt w Opolu celem przekazania zebranych rzeczy. Po schronisku oprowadziła nas Pani Dorota Skupińska, kierownik schroniska, która opowiedziała wolontariuszom m. in. jaka jest procedura adopcyjna, przybliżyła historie ostatnich adopcji, a także ukazała konieczność sterylizacji kotów, bowiem z jednej pary kotów po czterech latach może rozmnożyć się aż 20.000. Tylko w miesiącu czerwcu do schroniska zostało przyjętych 40 kociąt. Wolontariuszki z wielkim wzruszeniem i współczuciem pochylały się nad małymi kotkami, a także pieskami w kojcach, niektóre witały nas głośnym szczekaniem, inne spokojnie przypatrywały się jakby prosiły „zabierz mnie do domu”. Najbardziej wzruszył nas niewidomy pies, który nie szczekał, ale wył bardzo przejmująco.

W wyjeździe do schroniska wzięły udział wolontariuszki

1. Patrycja Fiedeń kl. Ia
  2. Wiktoria Gadomska kl. Ia