Patriotyczne opowieści psa i jego pana

W ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa uczniowie klasy IIIA przeprowadzili patriotyczny projekt czytelniczy.
Termin w sam raz zgrał się z obchodami Dnia Niepodległości, ponieważ trzecioklasiści wybrali bardzo “polskie” książki. I historyczne! I turystyczne też!
Uczniowie chętnie przeglądali podróże po Polsce z Bolkiem i Lolkiem, przeglądali mapy i inne “cuda-wianki”. Nie zabrakło też opowieści o chlubnej przeszłości Polski opowiedzianej przez Psa Marszałka Piłsudskiego. Przygoda czytelnicza była na tyle wciągająca, że aż sam Marszałek i jego Pies zagościli w klasie uczniów IIIA. Projekt zatem nie tylko realizował założenia NPRCz – popularyzowanie książek, ale też założenia tegorocznej polityki oświatowej – wychowanie patriotyczne!