Pasowanie na ucznia pierwszej klasy.

Uczniowie klas pierwszych przygotowywali się do tej uroczystości od początku roku szkolnego. Uczyli się dzielnie tekstów, wierszy, piosenek, wytrwale ćwiczyli podczas prób.
20 października 2021r. to pamiętna data dla Pierwszoklasistów. W tym dniu  w murach Szkoły Podstawowej nr 2 z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Marii Skłodowskiej -Curie w Namysłowie na stołówce szkolnej odbyło się uroczyste „ Pasowanie uczniów klas I ”. Pierwszy raz w historii szkoły uroczystość ta została podzielona na dwie grupy z racji istniejącej sytuacji epidemiologicznej jaką jest COVID-19.
Pierwsza tura odbyła się o godzinie 1530  i pasowane były dzieci z klasy  Ia.
Druga tura uroczystości pasowania odbyła się o godzinie 1630 i brały w niej udział dzieci z klasy Ib.
Tego dnia wśród uczniów klas I od samego rana panowała świąteczna atmosfera. Wychowawczynie przygotowały dekorację na stołówce szkolnej, a to wszystko po to, aby ślubowanie pierwszaków wypadło jak najbardziej uroczyście.
Wreszcie nadszedł moment rozpoczęcia. Uczniowie w odświętnych strojach, w biretach na głowach błysnęli talentem. Pięknie recytowali wiersze, śpiewali piosenki i odpowiadali na pytania zadawane przez starsze koleżanki. Przyjaźń i koleżeństwo w grupie rówieśniczej to dowód, że dzieci są gotowe do sumiennej pracy w szkole.
Po zakończonej części artystycznej wychowawczynie w imieniu uczniów zwróciły się do Pana Dyrektora  Artura Matkowskiego o przyjęcie tej grupy dzieci do grona społeczności szkolnej.
W niezwykle podniosłej atmosferze pierwszacy ślubowali być dobrymi Polakami, godnie reprezentować swoją szkołę, swym zachowaniem i nauką sprawiać radość rodzicom i nauczycielom. Po złożeniu ślubowania Pan Dyrektor  dokonał symbolicznego pasowania na ucznia  dotykając „ołówkiem” – jak czarodziejską różdżką ramion swoich podopiecznych, a po dokonanym pasowaniu każdy z nich dostał od wychowawczyni pamiątkowy dyplom.
Ten dzień na długo zostanie pierwszakom w pamięci.

Anna Bień