Pasowanie na czytelnika uczniów klasy I b

Molik Książkowy od samego rana miał kończyny pełne roboty, ponieważ punkt 8.00 do drzwi biblioteki zapukali uczniowie klasy Ib, którzy już nie  mogli  doczekać się wejścia w świat pełen książek jedyny taki w szkole. Po krótkiej rozmowie z Molikiem na temat zasad panujących w czytelni i wypożyczalni – dwóch ważnych częściach każdej biblioteki,  jak i po zwiedzaniu książek stojących na półkach, uczniowie złożyli uroczytsą przysięgę. Molik był przeszczęśliwy, że grono czytelników ślubujących czytać książki i o nie dbać, powiększyło się o nowe uśmiechnięte buzie. Bardzo się cieszył, że wręczył uczniom paszporty do czytania i z odwiedzin uczniów w czasie przerw i zajęć świetlicowych. Nie może doczekać się kolejnych spotkań!