Pasowanie na czytelnika uczniów klasy I a

Wreszcie nadszedł długo wyczekiwany moment przez uczniów klas pierwszych – otwarcie drzwi biblioteki szkolnej dla najmłodszych! Mieszkaniec każdej biblioteki, a przy okazji wielki pożeracz ksiąg i książeczek – Molik – miał zaszczyt pasować uczniów z klasy I a na czytelników biblioteki szkolnej. Po zaznajomieniu się z zasadami panującymi w królestwie książek, wymienieniu wszystkich zalet i sposobów dbania o książki oraz – co najważniejsze – złożeniu książkom uroczystej przysięgi, uczniowie otrzymali jedyny w swoim rodzaju paszport czytelnika – wstęp do szkolnej biblioteki, jak i buziaka na szczęście od samego Molika. Mieszkaniec biblioteki był przeszczęśliwy, że od 8 stycznia grono czytelników powiększyło się aż o 23 osoby! Nie może się już doczekać kolejnych wizyt!