previous arrow
next arrow
Slider

szkolne-wsparcie-k-km
Wrzesień 2020
P W Ś C P S N
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
282930  
Archiwum
rok-szkoly-w-ruchu-logologo_eszkola-mbaner_vulcan_1pajacyk-m2rzecznik-praw-dzieckafb szkołybadzmy_poszukiwaczami_autorytetu szkola_pamieta nprc cała_polska_czyta_dzieciom wychowanie_przez_czytanie madrzy_cyfrowi trzymaj_forme program_dla_szkol

Miło nam poinformować, że kandydatura  Pani Elżbiety Wodzianej, nauczycielki w naszej szkole, zgłoszona została przez środowisko Rodziców w plebiscycie Nowe Trybuny Opolskiej na Osobowość Roku 2019.

Dla szerokiej rzeszy społeczności lokalnej, a także dla wielu pokoleń absolwentów naszej szkoły Pani Elżbieta Wodziana znana jest jako nauczycielka religii, ale także jako pedagog, który uczy, że człowiek żyje dla drugiego człowieka. Od ponad 17 lat bowiem po dzień dzisiejszy realizuje swoją wolontariacką pasję z jedynym w naszym regionie, stałym młodzieżowym wolontariatem pn. „Klub Ośmiu”, którego jest i założycielką, i opiekunem. Z Jej inicjatywy w tym okresie szkolny wolontariat nawiązał współpracę z ponad setką podmiotów z kraju i zza granicy, niosąc bezinteresowna pomoc setkom potrzebujących.

W młodzieżowym „Klubie Ośmiu” Pani Elżbieta Wodziana wyedukowała około 500 wolontariuszy. W wielu z nich potrzebę pomagania innym zaszczepiła tak mocno, że dziś, jako absolwenci naszej szkoły – ludzie dorośli, misję pomagania innym kontynuują na różnych płaszczyznach, np. jako wolontariusze w fundacjach lub stowarzyszeniach, czy też jako wykonawcy zawodów medycznych lub okołomedycznych.

Zarówno dla środowiska szkolnego, jak i dla społeczności lokalnej misja edukowania młodzieży w duchu bezinteresownego pomagania innym, podjęta przed kilkunastoma laty przez Panią Elżbietę Wodzianą jest godna szacunku, uznania i naśladowania. Wzorce takiego formatu zawsze były, są i będą w przyszłości na pewno bardzo potrzebne. Dlatego zachęcamy wszystkich do uhonorowania wspaniałego dorobku Pani Elżbiety Wodzianej poprzez oddanie głosu w Plebiscycie.

 113 total views,  1 views today