Wrzesień 2020

W trwającym roku szkolnym przystąpiliśmy do programu Trzymaj Formę, którego celem jest kształtowanie trwałych prozdrowotnych nawyków wśród dzieci w wieku szkolnym i ich rodzin poprzez promocję zasad aktywnego stylu życia i zbilansowanej diety.W sytuacji izolacji społecznej, w której wszyscy się teraz znajdujemy, ciężko jest wspólnie zrealizować dany projekt. Prosimy Was, abyście odnaleźli w sobie motywacje do pracy nad tym projektem w warunkach domowych. Dbanie o swoje zdrowie można wyrażać na wiele różnych sposobów, np. przez utrzymywanie formy systematycznie ćwicząc, stosując zbilansowaną dietę, hartowanie organizmu, aktywność na świeżym powietrzu, spacery czy taniec. Na pewno Wy, Wasi rodzice i grono Waszych znajomych trzymacie formę!
Zachęcamy Was do notowania swoich osiągnięć sportowych (tych małych i dużych), monitorowania własnej aktywności fizycznej oraz dbania o prawidłowe odżywianie się. Jeśli posiadasz dyplomy, zdjęcia związane z aktywnością fizyczną, jeśli pasjonujesz się jakąś dyscypliną sportu i chcesz się tym podzielić, zrób to, przesyłając zdjęcia do wychowawcy bądź nauczycieli wychowania fizycznego w naszej szkole. Lubisz zdrową kuchnię? Prześlij wychowawcy lub nauczycielowi wuefu fotografie Twoich zdrowych potraw. Jeśli w innym sposób dbasz o własne zdrowie, podziel się swoją receptą na długie i zdrowe życie. Możesz też wyrazić swoją pasję do sportu i zdrowego trybu życia poprzez wykonanie rysunku lub plakatu. Sposób zaprezentowania Waszej formy jest dowolny – może to być praca indywidualna lub zespołowa; może to być zdjęcie podczas ćwiczeń, zdjęcie zdrowej potrawy, projekt klasowy w formie prezentacji czy rysunek. Tematyką przewodnią tych prac musi być hasło: Trzymaj Formę. Wszystkie prace zostaną umieszczone na stronie internetowej naszej szkoły, a najciekawsze ocenią nauczyciele wychowania fizycznego i wychowawcy.
Do dzieła!
Nauczyciele WF