Ogólnopolski konkurs Bezpieczeństwo Ruchu Drogowego

W dniu 11.04.2016 uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w gminnych eliminacjach konkursu BRD. Wcześniej nasi reprezentanci przygotowywali się w zakresie wiadomości przepisów ruchu drogowego oraz doskonalili technikę jazdy. Duże zainteresowanie tematyką bezpieczeństwa na drodze wymagało przeprowadzenia szkolnych eliminacji konkursowych, w wyniku których utworzony został trzyosobowy zespół zawodników. Podczas gminnego etapu konkursu uczniowie rozwiązywali test z przepisu ruchu drogowego oraz zestaw problemowych sytuacji drogowych na skrzyżowaniach. Po przeprowadzonym teście nasi zawodnicy zaprezentowali swoje umiejętności w jeździe rowerem na torze przeszkód. Zmagania wszystkich uczestników potwierdziły bardzo dobre przygotowanie naszych zawodników. W wyniku rywalizacji konkursowej nasz uczeń Bartosz Pater zajął indywidualnie pierwsze miejsce. Pozostali zawodnicy Igor Fiała i Wojciech Szuster uzyskali również bardzo dobre wyniki, co pozwoliło znacząco wyprzedzić pozostałych uczestników w punktacji ogólnej i zajęli drużynowo także I miejsce. Otrzymany wynik kwalifikuje drużynę do udziału w etapie powiatowym. Gratulujemy zawodnikom.

zaproszenie