Ogólnopolski Dzień Praw Dziecka

W dniu 20 listopada w naszej szkole odbył się uroczysty apel z okazji 26 rocznicy uchwalenia Konwencji o Prawach Dziecka. W tym dniu obchodziliśmy Ogólnopolski Dzień Praw Dziecka. Uczniowie z  klasy  I b i I d, przypomnieli nam najważniejsze prawa przysługujące każdemu małemu człowiekowi (do ukończenia 18 roku życia). Oto niektóre z nich:

• Prawo do życia i rozwoju.
  • Prawo do wychowywania w rodzinie.
  • Prawo do edukacji i godziwych warunków życia.
  • Prawo do wolności od przemocy fizycznej lub psychicznej, wyzysku, poniżania, nadużyć seksualnych i wszelkiego okrucieństwa…

Należy jednak pamiętać, że oprócz praw – mamy także obowiązki, które wynikają z roli dziecka, ucznia, człowieka i Polaka. Dziękujemy Pani M. Gawlak, za przekazanie nam broszurek zawierających m.in. telefony zaufania i Prawa Dziecka, które  otrzymaliśmy od Rzecznika Praw Dziecka – Pana Marka Michalaka.