Ogólnopolska akcja „Ćwiczyć każdy może”

Minister Edukacji Narodowej ogłosił rok szkolny 2013/2014
Rokiem Szkoły w Ruchu.

Aktywność fizyczna, w tym regularne uprawianie sportu, w połączeniu ze zdrowym żywieniem, jest warunkiem zachowania i wzmacniania zdrowia na wszystkich etapach życia człowieka.

W ramach podejmowanych działań na rzecz Roku Szkoły w Ruchu chcemy zwrócić uwagę między innymi na:

• uświadomienie uczniom, że ruch to nie tylko obowiązkowe zajęcia WF, lecz każda aktywność fizyczna, podejmowana w ciągu dnia;
  • konieczność zaplanowania w ciągu dnia czasu na naukę i czasu na aktywny wypoczynek, w celu zachowania zdrowego i higienicznego trybu życia;
  • związek między aktywnością fizyczną i zdrowym odżywianiem, a zdrowiem, dobrą kondycją i dobrym samopoczuciem;
  • uświadomienie uczniom, że aktywny tryb życia jest drogą do osiągania życiowych sukcesów, pozwala zwiększyć wiarę w siebie i we własne możliwości;
  • podkreślenie roli nauczycieli wychowania fizycznego jako ważnych animatorów życia szkolnego oraz ich roli w procesie edukacji zdrowotnej i wychowania młodych ludzi.

Akcję wsparło kilkadziesiąt organizacji, jednostek samorządu terytorialnego i kuratoria oświaty z całej Polski.

www.szkolawruchu.men.gov.pl

W ramach realizacji założeń Roku szkoły w ruchu nasze gimnazjum włączyło się do realizacji Ogólnopolskiego programu “Ćwiczyć każdy może”.

Sprawozdanie z realizacji programu “Rok szkoły w ruchu”

1,047 total views,  1 views today