OBÓZ NAUKOWY – MATEMATYCZNO – INFORMATYCZNY
DOLNOŚLĄSKIE STOWARZYSZENIE NA RZECZ UZDOLNIONYCH

Od 30 listopada do 4 grudnia br. dwóch uczniów kl. III e wzięło udział w Matematyczno- Informatycznych Obozie Naukowym w XIV LO we Wrocławiu. Głównym celem takiego spotkania jest m.in. wspieranie uczniów w rozwijaniu ich uzdolnień, wdrażanie metod i form pracy z uczniami uzdolnionymi, promowanie najzdolniejszych uczniów, stworzenie uczniowskiego środowiska składającego się z młodych ludzi, którzy wykazują uzdolnienia i są zainteresowani przyrostem wiedzy oraz rozwojem umiejętności. Dzięki członkostwu w DSnRU, uzdolnieni uczniowie z naszej szkoły, mogą uczestniczyć w obozach naukowych.

„Zajęcia prowadzone były w przyjemnej atmosferze, na wysokim poziomie, nauczyciele bardzo mili. Uczestniczyliśmy m.in. w warsztatach matematycznych i informatycznych (po 6 godzin na zmianę). Gra w bilard, jazda na łyżwach, wyjście do kina i teatru, to niektóre z wielu atrakcji, które urozmaicały nam pobyt. Wyjazd był bardzo pozytywny i udany. Zachęcamy nasze koleżanki i kolegów do udziału w takich obozach. ”