Obóz Naukowy Biologiczno – Chemiczny we Wrocławiu

W dniach 11 – 15 stycznia 2016r. dzięki członkostwu naszej szkoły w Dolnośląskim Stowarzyszeniu na Rzecz Uzdolnionych, wzięliśmy udział w Biologiczno – Chemicznym Obozie Naukowym, organizowanym w Lo Nr 14 we Wrocławiu dla uzdolnionych gimnazjalistów z obszaru województwa dolnośląskiego. Głównym celem tego spotkania było pogłębienie wiedzy z zakresu przedmiotów ścisłych. Korzystając z nowoczesnych metod nauczania, dowiedzieliśmy się wielu ciekawych rzeczy. Mieliśmy możliwości zaprzyjaźnić się z rówieśnikami o wspólnych zainteresowaniach. W laboratorium chemicznym przeprowadziliśmy mnóstwo interesujących doświadczeń. Nauczyciele ciekawie i zrozumiale omawiali zagadnienia. Przez te kilka dni, podążając korytarzami liceum i mieszkając w internacie, mogliśmy poczuć się jak licealiści. Byliśmy też w kinie i teatrze. Uczestniczyliśmy w zajęciach sportowych tj. gra w bilard, tenisa stołowego, tańce i jazda na łyżwach. Zwiedziliśmy muzeum i główny budynek Uniwersytetu Wrocławskiego.
Jesteśmy bardzo zadowoleni z tego wyjazdu. Cieszymy się, że nasza szkoła umożliwia uczniom wyjazdy na takie obozy naukowe.

Uczniowie z klasy III e

1,067 total views,  2 views today