Październik 2019
« Wrz
rok-szkoly-w-ruchu-logologo_eszkola-mbaner_vulcan_1pajacyk-m2rzecznik-praw-dzieckafb szkołybadzmy_poszukiwaczami_autorytetu

Z okazji przypadającego na dzień 26 września święta języków nauczyciele wraz z uczniami ze Szkoły Podstawowej Nr 2 z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Marii Skłodowskiej-Curie w Namysłowie przeprowadzili szereg konkursów i wzięli udział w licznych zabawach związanych z wylosowanym wcześniej krajem europejskim. Wędrując tego dnia korytarzami szkoły dało się zauważyć kolorowe plakaty promujące naukę języków, poczuć zapach muffinek, które zostały udekorowane pięknymi flagami oraz usłyszeć radośnie śpiewane piosenki w różnych językach. Każda klasa wykazała się ogromną wiedzą na temat podstawowych pojęć dotyczących krajów Europy, prawidłowo odpowiadała zarówno na pytania „Quizu Europejskiego”, jak i potrafiła wykonać „Euroludka” czy pokazać w postaci rysunku z czym kojarzy m.in. Francję, Niemcy, Włochy, Wielką Brytanię. Przerwy międzylekcyjne to była doskonała okazja, aby zaprezentować kolegom i kadrze pedagogicznej swoje przebranie. Popularnością wśród uczniów cieszył się strój Polki, Bawarczyka czy Irlandczyka. Nie obyło się bez uśmiechów, wesołego gwaru i smakowitych poczęstunków. Kolorowy korowód, który przeszedł ulicami naszego miasta, zawitał także do włodarzy Namysłowa, a napotkanym mieszkańcom dawał poczucie europejskiej przynależności. Połączyć przyjemne z pożytecznym, naukę z zabawą, a poprzez to szerzyć znajomość kultur i języków, budować tożsamość świadomego Polaka – Europejczyka to naczelne zadanie Dwójki.

„Wie viele Sprachen du sprichst, sooft mal bist du Mensch.”
„Iloma językami władasz, tylekroć jesteś człowiekiem“
(J.W. Goethe)

137 total views, 4 views today