O Dolnośląskim Stowarzyszeniu na Rzecz Uzdolnionych

Gimnazjum – członkiem Dolnośląskiego Stowarzyszenia na Rzecz Uzdolnionych

Od kilku lat gimnazjum jest członkiem Dolnośląskiego Stowarzyszenia na Rzecz Uzdolnionych przy LO nr XIV we Wrocławiu, którego głównym celem jest m.in. opieka nad uzdolnionymi uczniami oraz wspieranie ich rozwoju, tworzenie klimatu i warunków sprzyjających pogłębianiu i doskonaleniu uzdolnień oraz upowszechnianie wśród członków Stowarzyszenia, a także pozostałych szkół   w regionie, idei nowatorstwa pedagogicznego.

Główne, cykliczne projekty realizowane przy wsparciu Dolnośląskiego Stowarzyszenia Na Rzecz Uzdolnionych, w których rok rocznie bierzemy udział, to m.in. Obozy Naukowe dla gimnazjalistów oraz Projekt Po-mosty Wrocławia.

W I półroczu roku szkolnego 2014/2015 10 uczniów naszego gimnazjum wzięło udział w Obozie Naukowym dla Gimnazjalistów – Humanistycznym i Chemiczno – Biologicznym.

dsnru

Zobacz: www.lo14.wroc.pl