Styczeń 2020
« Gru

NPRCz

26 listopada podczas lekcji wychowawczej analizowaliśmy cytaty Marii Skłodowskiej Curie oraz czytaliśmy wybrane fragmenty z książek o naszej patronce pochodzące ze szkolnej biblioteki i zakupione w ramach  Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa. Wybrane cytaty „pokazywały” nam  drogę do osiągania założonych celów poprzez ogromną pracę i wiarę w człowieka. Książki ukazały nam codzienne życie uczonej i jej trud włożony w wyjaśnianie zjawisk do tej pory niezrozumiałych dla człowieka.

11 total views, 1 views today

19 listopada podczas lekcji wychowawczej w klasie VIIB odbył się booktalking, czyli krótkie reklamowanie książek. Uczniowie opowiadali o ulubionych książkach – przedstawiali bohaterów, fabułę czy też kilka scen z książki tak, aby zachęcić słuchaczy do jej przeczytania. Pracowali również przy pomocy nowo zakupionych książek w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa. Recenzowali książki popularno-naukowe m.in. opowiadające o życiu dzieci w starożytnym Egipcie i Grecji, o gwiazdozbiorach oraz przewodnik dla odkrywców przyrody. Jednak największym zainteresowaniem cieszył się ilustrowany przewodnik po tajemnicach przyrody. Serdecznie POLECAMY!

32 total views, no views today

Wydarzenie czytelnicze w klasie IIB odbywało się w kilku etapach.
Zaczęło się od pomysłu, który z kolei wziął swój początek od przykrych wakacyjnych doniesień medialnych – płonących lasów Puszczy Amazońskiej i lasów syberyjskich. Uczniowie z klasy IIB wraz z wychowawcą nie chcieli zostać obojętni, że niby pożar w puszczy jest daleko i nas, Europejczyków, nie dotyczy. Ale jak to naprawdę jest z tymi lasami?
Wszystkie wątpliwości wyjaśniła pani Małgorzata Lizurej – zaproszony gość z Nadleśnictwa Namysłów. Pani Małgorzata opowiadała dzieciom wszystkich klas nauczania wczesnoszkolnego o ważnej funkcji lasów. Skoro drzewa są takie ważne w życiu każdego mieszkańca Ziemi – od najmniejszego do największego – uczniowie klasy IIB zaprosili wszystkie klasy – pierwsze, drugie, trzecie – do sadzenia drzewek. Drzewka obecnie stoją w klasach i, chyba, rosną, a przynajmniej mamy taką nadzieję!
Kiedy dzieci doczekały się nadejścia nowych książek, zakupionych w ramach NPRCz, powtórzyły swoją przygodę o lasach, przypomniały sobie słowa pani Małgosi o ważnej roli drzew i stwierdziły: “dobrze, że są książki nie tylko o bajkach”!

38 total views, 1 views today

W ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa chętnie korzystamy z nowo zakupionych do naszej szkolnej biblioteki książek, które dzieci z klasy IA z wielkim zapałem i entuzjazmem przeglądają i wspólnie z wychowawcą czytają na zajęciach. Czytaj dalej

85 total views, 1 views today