“Nowo\u015bci w bibliotece”

“Nowości w bibliotece”

Dzięki II edycji akcji “Podaruj chwile z książką” udało się uczniom naszego gimnazjum otrzymać od darczyńców nowe i ciekawe książki. Listy wysyłali uczniowie klas: III d , II d oraz I b i I a. Choć nie doczekaliśmy się wszystkich odpowiedzi, te, które nadeszły zaskoczyły nas bardzo miło. Co otrzymaliśmy?

Gayle Forman, Wróć, jeśli pamiętasz – odpowiedź na list Weroniki Pieruckiej z klasy I a

Hanka Zach, Mój wróg moja miłość
Warszawskie dzieci
Wrzesień 1939. Niezabliźniona rana…
Legiony polskie 1914-1918 – odpowiedzi na list Patryka Zamojskiego z klasy II d

J. K. Rowling, Harry Potter and the Prisoner of Azkaban – odpowiedź na list Patricii Szkopy z klasy I b

powieści Ewy Nowka: Rezerwat niebieskich ptaków, Lawenda w chodakach, Drzazga – odpowiedzi na list Małgosi Miarki z klasy III d

Henryk Sienkiewicz, Krzyżacy – odpowiedź na list Alicji Krzywdy z klasy III d

Zapraszam również do czytania książek otrzymanych “inną drogą”, m.in. ostatniej części Harry’ego Pottera, powieści Zafona, Ransoma Riggsa czy bijącą rekordy popularności Trylogię Władzy Jennifer A. Nielsen.