previous arrow
next arrow
Slider

szkolne-wsparcie-k-km
Grudzień 2020
P W Ś C P S N
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031  
Archiwum
rok-szkoly-w-ruchu-logologo_eszkola-mbaner_vulcan_1pajacyk-m2rzecznik-praw-dzieckafb szkołybadzmy_poszukiwaczami_autorytetu szkola_pamieta nprc cała_polska_czyta_dzieciom wychowanie_przez_czytanie madrzy_cyfrowi trzymaj_forme program_dla_szkol szkoła do hymnu

Z okazji przypadającej na rok 2018 setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości nasza szkoła postanowiła włączyć się w ogólnonarodowe obchody jubileuszu. Na zastępstwach pani bibliotekarz przynosi uczniom książki do czytania o tematyce patriotycznej. Są to i albumy o „okaleczonym mieście” – naszej stolicy Warszawie – i książki o wojnie, wspomnieniach młodych powstańców. Uczniowie uświadamiają sobie, że życie w tamtych warunkach z sielanką nic wspólnego nie miało, a raczej nacechowane było dokonywaniem coraz to trudniejszych wyborów.

Skoro mowa o wyborach, na lekcjach bibliotecznych pani bibliotekarz wprowadziła gamebook, czyli książkę, w której nie tylko jest się bohaterem, ale ma się ogromny wpływ na przebieg akcji poprzez podejmowanie decyzji. Zacięte dyskusje – czy wypełnić rozkaz czy iść za ciosem przygody – panowały prawie w każdej klasie – od ósmej szkoły podstawowej po wszystkie oddziały gimnazjum. Uczniowie w pełni zaangażowali się w rolę Janka Zawiszaka i kierowali jego losem nieraz zręcznie, a nieraz… Na szczęście to tylko gra, w której możemy cofnąć bieg wydarzeń, lecz podczas okupacji czy powstania warszawskiego ludzie ginęli naprawdę. I tę gorzką lekcję uczniowie sobie przyswoili dzięki bardzo realnie stworzonym opisom i możliwościom gamebook’a.

 280 total views,  1 views today