Nauka poprzez pracę

Wszyscy dbamy o naszą szkołę. Pod takim hasłem przystąpiliśmy do prac renowacyjnych w pracowni techniki. Uczniowie chętnie i z dużym zainteresowaniem podjęli się wykonania prac malarskich na szkolnych stołach.

W domu jest niewiele okazji móc poeksperymentować z pędzlem i wałkiem, by dorośli nie mieli obaw o efekt końcowy. Szkoła daje takie możliwości i przygotowuje do dorosłych życiowych ról. Podejmując wyzwanie uczniowie zadbali o estetykę i wygląd sali lekcyjnej. Poznali narzędzia i sposoby wykonania prac. Zadbali o dokładność i bezpieczeństwo podczas pracy. Wykonali powłoki malarskie na wszystkich stołach w pracowni. Przy okazji było wiele zabawy i śmiechu, gdy nie jeden pośladek odcisnął się na malowanych powierzchniach.

oprac; P. Leszczyński