Grudzień 2020

W dniach 01-05 grudnia cztery uczennice naszego gimnazjum wzięły udział w Humanistycznym Obozie Naukowym dla Gimnazjalistów, który odbył się w Zespole Szkół Nr XIV we Wrocławiu.

Celem obozu było m. in. zwiększanie efektywności i skuteczności działań w zakresie zdobywania wiedzy i umiejętności z zakresu przedmiotów humanistycznych, promowanie najzdolniejszych uczniów, integracja wyróżniających się i twórczych uczniów spoza Wrocławia w szkole, która ma duże doświadczenie w pracy z uczniem zdolnym.

Z. Filipczak

Już pierwszego dnia jedną z atrakcji było zwiedzanie niedawno otwartego Afrykarium, następnie kilkugodzinne zajęcia z języka angielskiego. W harmonogramie znajdowało się zwiedzanie wielu instytucji kulturalnych Wrocławia: Politechnika, Uniwersytet, Muzeum Narodowe. Atrakcją było również kino, czyli film pt. „Obywatel” i spektakl teatralny ’’Mayday 2”.

Szkoła proponuje również wiele form spędzania czasu aktywnie, np. lodowisko, basen i bilard.

Obóz jest dobrą okazją do zintegrowania się z uczniami z innych miast oraz poznanie „życia uczniów w czternastce”

Maja, Ola, Zuzia, Kaja