Nasi przedstawiciele w “Czternastce”

Od wielu lat nasza szkoła w ramach członkostwa w Dolnośląskim Stowarzyszeniu na Rzecz Uzdolnionych przy LO nr XIV we Wrocławiu uczestniczy w obozach naukowych i projektach realizowanych w „czternastce”.

Zainteresowani uczniowie naszego Gimnazjum uczestniczyli w obozach naukowych:

• biologiczno-chemicznym (3 uczennice: Katarzyna Bajgier, Agnieszka Orlikowska, Nikola Łęcka),
  • matematyczno-informatycznym(2 uczniów: Mikołaj Barszcz, Wojciech Krzesaj)
  • oraz w dorocznym projekcie „Po-mosty Wrocławia” (3 uczennice: Julia Ryszczyk, Zuzanna Kaczmarek, Kaja Pawłowska).

Realizacja projektów wspólnie z uczniami z całego Dolnego Śląska pozwala zdobywać nową wiedzę i cenne umiejętności oraz zaprezentować własne możliwości. Ponadto wszyscy uczestnicy mogli rozwijać umiejętności interpersonalne i komunikacyjne, a nawiązane kontakty są dla młodych ludzi okazją do budowania ciekawych relacji z rówieśnikami z różnych miejscowości.

oprac: Z. Filipczak

1,068 total views,  2 views today