Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa w klasie IIB

Wydarzenie czytelnicze w klasie IIB odbywało się w kilku etapach.
Zaczęło się od pomysłu, który z kolei wziął swój początek od przykrych wakacyjnych doniesień medialnych – płonących lasów Puszczy Amazońskiej i lasów syberyjskich. Uczniowie z klasy IIB wraz z wychowawcą nie chcieli zostać obojętni, że niby pożar w puszczy jest daleko i nas, Europejczyków, nie dotyczy. Ale jak to naprawdę jest z tymi lasami?
Wszystkie wątpliwości wyjaśniła pani Małgorzata Lizurej – zaproszony gość z Nadleśnictwa Namysłów. Pani Małgorzata opowiadała dzieciom wszystkich klas nauczania wczesnoszkolnego o ważnej funkcji lasów. Skoro drzewa są takie ważne w życiu każdego mieszkańca Ziemi – od najmniejszego do największego – uczniowie klasy IIB zaprosili wszystkie klasy – pierwsze, drugie, trzecie – do sadzenia drzewek. Drzewka obecnie stoją w klasach i, chyba, rosną, a przynajmniej mamy taką nadzieję!
Kiedy dzieci doczekały się nadejścia nowych książek, zakupionych w ramach NPRCz, powtórzyły swoją przygodę o lasach, przypomniały sobie słowa pani Małgosi o ważnej roli drzew i stwierdziły: „dobrze, że są książki nie tylko o bajkach”!