Narodowe Czytanie Sienkiewicza w NOK-u

“Czytanie Sienkiewicza to gratka!”

Polacy nie czytają, młodzi i starsi, o czym mówi się dużo i dużo się też robi, aby te niekorzystne statystyki zaczęły przynosić nam chlubę zamiast wstydu. W czerwcu nasze gimnazjum brało udział w ogólnopolskiej akcji bicia rekordu w synchronicznym czytaniu, natomiast na początku września 2016 uczniowie klasy II d uczestniczyli w Narodowym Czytaniu powieści “Quo Vadis” autorstwa Sienkiewicza, akcji pod patronatem pary prezydenckiej. Uczniom klasy II d przypadł w udziale fragment dotyczący płonącego Rzymu i rozterek Neron. Lektorzy: Natalia, Oliwia, Jakub, Jonatan, Zuzia, Kasia, Patryk Kacper, Kasia, Przemek, Tamara, Szymon, Hania, Sylwia, Martyna, Ola i Zosia brawurowo wykonali przygotowane kwestie, mimo upalnego południa w piątek 9 września. Uczniowie naszego gimnazjum występowali pomiędzy prezentacjami starszych kolegów i koleżanek z Zespołu Szkół Mechanicznych i Zespołu Szkół Rolniczych. Udowodnili tym samym, że Sienkiewicza czytać każdy może! Organizatorzy, czyli Biblioteka Publiczna w Namysłowie, złożyła na ręce opiekuna klasy serdeczne podziękowania w postaci pamiątkowego dyplomu. Ideą całego spotkania jest, oczywiście, wspieranie czytelnictwa i zachęcanie Polaków w każdym wieku do czytania. Przechodnie zatrzymywali się zdziwieni, przysiadali na trawie w cieniu drzew i wsłuchiwali się we fragmenty powieści. Czy takie akcje faktycznie sprawią, że Polacy zaczną czytać? Czas pokaże. Więcej o Sienkiewiczu (twórczości, miłości i popularności) przeczytaj na szkolnym blogu:
zalogujsienaczytanie.blogspot.com

sienkiewicz