Narodowe czytanie – edycja 2018

Narodowe czytanie odbywa się regularnie od 2012 roku, ale reprezentacja naszej szkoły miała okazję wziąć udział w tym wielkim przedsięwzięciu po raz trzeci. Tym razem lekturą narodową stało się “Przedwiośnie” Stefana Żeromskiego. W Bibliotece Publicznej dnia 17 września o godzinie 10.00 czytanie rozpoczęli znamienici goście – aktor Andrzej Jakubczyk oraz przedstawiciele gminy Namysłów.

Naszymi lektorami byli w tym roku uczniowie klasy VIII: Natalia Bieniawska, Kinga Szlompek i Władysław Urbaniak. Tegoroczna edycja narodowego czytania została wzbogacona o warsztaty z udziałem zaproszonego aktora Teatru im. Jana Kochanowskiego w Opolu – pana Andrzeja Jakubczyka. O oprawę i sympatyczną atmosferę zadbały panie z Biblioteki Publicznej. Dziękujemy za coroczne zaproszenia, aby móc wspólnie, spotykając także naszych absolwentów, przeżywać niepowtarzalną literacką ucztę.
oprac. Magdalena Gawlak

zaproszenie