Must have Twojej biblioteczki

Uczniowie klasy IIA nie mogą narzekać na brak atrakcji. Najpierw był Dzień Czarnego Kota, później Dzień Pluszowego Misia, a dzisiaj, tj. w środę 29 listopada, grupa uczniów wzięła udział w prezentacji projektu edukacyjnego dwóch uczennic: Kai Wilczyńskiej (klasa IIIA) i Amelii Chruszcz (IIIC). Trzecioklasistki zrealizowały projekt pt. “Must have Twojej biblioteczki. Co to jest biblioterapia?”, którego efektem finalnym było przygotowanie list książek polecanych przez biblioterapeutów i przeprowadzenie zajęć metodą bajkoterapii. Dzieci z klasy IIA były więc nie tylko uczestnikami, ale i “jurorami” projektu.
Po krótkim wstępie dotyczącym uczuć i umiejętności ich nazywania, Amelia przeprowadziła pogadankę nt. przeczytanej bajki o przemocy w szkole i skarżeniu. Uczniowie dowiedzieli się, jak przeciwdziałać takim zachowaniom, a dobre “praktyki” utrwaliły w przygotowanej przez trzecioklasistki zabawie. Na koniec dzieci oceniły projekt, rysując kwiatki i serduszka.